E-Ticarete Giriyoruz

Anasayfa » E-Ticarete Giriyoruz

E-Ticaret Hakkında

Yıllardır ticaret yapıyorsunuz fakat son yıllarda dikkatinizi çekti mi ? bilmiyorum. İşlerle ilgili bir eksiklik hissediyorsunuz. Ürünleriniz var, iş yeriniz var, personelleriniz var ha bir de sürekli aynı müşterileriniz var. Çünkü sayı olarak kısıtlı bir müşteri portföyünüz var. İleriye dönük iş geliştirme programları içerisinde muhasebe programını yeniliyorsunuz, fatura sistemleri değişiyor (e fatura, e-arşiv) yazılımlarınızı ve muhasebenizi ona göre düzenliyorsunuz fakat müşteri portföyü halen aynı! E-Ticaret e girme vaktimiz geldi mi ?

Çok geç kaldığınızı düşündünüz mü ? İşin açıkçası evet biraz geç kaldık gibi. Daha da geç olmadan bizlerde e-ticarete bir başlangıç yapabiliriz. Ürünlerimizi Türkiye ‘nin her ili, ilçesi hatta köyleri ile buluşturma vaktimiz artık geldi.

E-ticaret e girerken öncelikle 2 basit yoldan birini seçmeliyiz. Normal basit bir web site yaptırarak ürünlerimiz hakkında bilgiler verip müşterilerin sizinle iletişime geçmesini beklemek ve iletişimden sonra banka havalesi vs..gibi yöntemlerle ödemesini aldığınız ürünleri göndererek başlangıç yapabilirsiniz.

Asıl olan ikinci yöntemde ise e-ticaret yazılım sistemi kullanarak tüm ürünlerinizi, stok sayılarınızı ve hatta online ödeme yöntemleri ile müşteri ile iletişime geçmenize gerek kalmadan satış gerçekleştirebilirsiniz. İkinci yöntemimizde ürünlerinizin listelenmesi, stok sayılarınızın belirlenmesi, ürün özellikleri, resimleri derken biraz zaman alıcı olabilir. İlk esnada bu sistem ne kadar düzenli kurulursa ilerisi için daha kolay ticaret yapmanıza olanak sağlayacaktır.

e-ticaret

Yukarıda en basit yöntemleri ile açıklamaya çalıştığımız e-ticarete giriş konusunda özellikle Malatya ‘da hizmet vermeye başladık. MWS BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ olarak sizlerin E-Ticaret konusunda her türlü sorununuza yardımcı olmak için buradayız! E-Ticaret e başlamak isteyen müşterilerimiz için yardımcı olabileceğimiz konuları sırasıyla anlatmak isteriz.

 • Daha önce herhangi bir web sitesi yaptırmadıysanız ve işlerinizle ilgili herhangi bir domain adresi(isim hakkı) almadıysanız öncelikle sizler için sizin de görüşlerinize başvurarak bir isim hakkı (domain) belirliyoruz ve bunu sizin için en az 1 yıllık kayıt altına alıyoruz. (Sizin adınıza faturalı şekilde)
 •  İsim hakkı işleminden sonra önemli olan e-ticaret yazılımıdır. Sıfırdan bir yazılım yaptırmak uzun aşamalar gerektirir ve alt yapısal sorunlar çıkarabilir. Tavsiyemiz sıfırdan bir yazılım yaptırıp 2-3 ay zaman kaybetmektense ve ileride çıkacak arızlarla uğraşmaktansa hazır e-ticaret yazılımı kullanıp tüm güncellemelerden faydalanıp hem zamandan hem de ekonomik olarak fazla para harcamaktan kurtulmaktır.

E-Ticaret Yazılım Önerimiz İdeaSoft

E-Ticaret yazılımı konusunda size Türkiye ‘nin bir numarası İdeaSoft u öneriyoruz. E-ticarete giriş ve geliştirme konusunda bir çok destek sistemine sahip ideasoft yazılımları ile satış sitenizi kısa bir zamanda hazırlamanın yanında bir çok avantajdan da faydalanabilirsiniz. Kısaca değinecek olursak İdeaSoft ile ;

 • Sitenizi en kısa sürede açıp ürünlerinizi eklemeye başlayabilirsiniz.
 • Kolay ödeme yöntemlerine en kısa sürede sahip olabilirsiniz. Iyzico ile 6 bankanın sanal postunu 1dk içinde aktif kullanabilirsiniz. Yani sitenizden ürün almak isteyen müşterileriniz güvenli şekilde online ödeme yapabilirler.
 • İdeaSoft e-ticaret yazılımı kullanan tüm müşteriler bilinen büyük kargo firmaları üzerinden en az %50 indirimli kargo anlaşmasından faydalanabilirler.
 • Ürün sattığınız alt bayileriniz veya diğer illerde bulunan sürekli müşterileriniz için B2B bayi modülü ile özel indirimler ve bayi fiyatları ile ürün satabilirsiniz.
 • Bunların yanı sıra İdeaSoft yazılımının sayamadığımız birçok özelliğinin yanında daha büyük ticaret yapabilmek için en önemli konu sitenize eklediğiniz ürünleri küçük bir kaç ayardan sonra büyük mağazalarda (n11, hepsiburada, gittigidiyor) satışa sunabilirsiniz.

Sizlerde artık zamanı geldi Online satış yapıp ürünlerimi tüm Türkiye ile buluşturayım diyorsanız bizler buradayız. Açıkladığımız konularda ve internet sitesi açma, e-ticaret sitesi açma, online alışveriş, online mağaza açma, bilgisayar ve ağ sistemleri, güvenlik kamerası ve alarm sistemleri ile ilgili tüm sorularınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Ziyaretçi Yorumları (1)
 1. Malatya Elektronik dedi ki:

  Merhaba
  Malatya da elektronik sektöründe büyük bir mağazamız var bizde online satış yapabileceğimiz bir e-ticaret sitesi açmak istiyoruz. Bizlere yardımcı olabilir misiniz ? Aklımıza takılan bir kaç konu var.

  Şimdiden teşekkür ederiz. İyi çalışmalar.